asII

Pirmą kartą į rankas fotoaparatą paėmiau mokykloje ir jau tada supratau, kad su juo nesiskirsiu visą likusį gyvenimą. Fotografijos žinių sėmiausi Vilniaus Kolegijoje, vėliau – VDU Menų institute. Ir toliau tobulinuosi – eksperimentuoju, mokausi, patiriu, ieškau įkvėpimo.

Išbandžiau save įvairiose fotografijos srityse, bet didžiausią malonumą jaučiu fiksuodama istorijas. Trumpos, ilgos, reikšmingos ar nelabai, jos suka mūsų gyvenimus, o vėliau, tik kuriam laikui, sugula atmintin. Kartais fotoalbumuose. Labiausiai džiaugiuosi, kai nuotraukos ne tik pažadina jausmus, bet ir leidžia susimąstyti. Tikiu, kad kiekvienas vaikas, žmogus, pora, šeima yra atskiras pasaulis, o jo istorija – išskirtinė. Todėl ir papasakoti ją noriu savaip, į kiekvieną nuotrauką sudėdama emocijas, paprastumą, asmenybės spalvas.

Taip fotografija ir atveria man platybes pas įdomiausius žmones, tikriausius jausmus, į gražiausiausias vietas.

Nuoširdžiai,

Rita

– – – – –

With the first picture shot in early schooldays, I realised that photography is my true inspiration. My serious studies started at Vilnius college and continued at VDU, Art Institute. Recent years have passed in experimenting, learning, searching for inspiration.

After exploring different styles of photography, I enjoyed most capturing stories. Short, long, meaningful or not, they are turning our lives, and then lies only memories. Sometimes in albums. I feel happy when the stories provoke feelings as well as thoughts. I believe that every child, person, couple, family is a separate world and his story is exceptional. Therefore, I want to tell these stories in my own way, showing their emotions, sincerity, colours of personality.

Photography is the way, which leads me to the most interesting people, true feelings and the most beautiful places.

Sincerely,

Rita